انجام پروپوزال ارشد برق قدرت

انجام پروپوزال در مورد تولید برق محلی

انجام پروپوزال در مورد تولید برق محلی

انجام پروپوزال کارشناسی ارشد در مورد تولید برق محلی

انجام پروپوزال ارشد در مورد تولید برق محلی

پروپوزال کارشناسی ارشد در مورد تولید برق محلی

پروپوزال ارشد در مورد تولید برق محلی

انجام پروپوزال کارشناسی ارشد تولید برق محلی

پروپوزال ارشد تولید برق محلی

تداوم رشد مصرف انرژی در کشور به همراه بهره وری پایین تولید، انتقال و توزیع انرژی سبب گردیده است تا آینده نامطلوبی برای این بخش در حال وقوع باشد، به گونه ای که حتی در صورت تحقق کلیه برنامه های توسعه بالادستی ظرف مدت ده سال آینده، مصرف انرژی از تولید انواع انرژی اولیه از جمله نفت و گاز فراتر رفته و کشور به واردکننده انرژی تبدیل خواهد گردید. این امر قطعاً اثرات اقتصادی و اجتماعی بسیار نامطلوبی را به همراه خواهد داشت . این در حالی است که با اجرای برنامه و سیاستهای اجرایی مدیریت و افزایش بازده و همچنین ارتقاء بهر ه وری در عرضه و ایضا تقاضای انرژی با هدف جلوگیری از اتلاف انرژی در بخشهای مختلف عرضه و تقاضاو بازیافت آن به منظور ارتقاء کارآیی انرژی در بخش های یاد شده و مدیریت بهینه منابع سوخت و انرژی کشور و صیانت از محیط زیست می‌توان انتظار داشت اقدامی عملی و اجرا یی برای مقا بله با بحران پیش رو در کشور محقق گردد. مدیریت کارآیی انرژی به تنهایی وتحت تأثیر تعادل میان عرضه وتقاضای انرژی به وجود نخواهد آمد ولازم است دولتها و مراجع سیاست گذار وتصمیم گیر از راهکارهای مناسب برای نیل به آن استفاده کنند .از جمله راهکارهای در حال استفاده در کشورهایی که پیشرفتهای بسیاری را در این زمینه برای آن جوامع بهمراه آورده است ، تولید همزمان برق و حرارت در محل مصرف است . ازسال 1973 میلادی، مصادف با وقوع اولین شوک نفتی درجهان مسئله کارآیی انرژی در کشور مطرح ، اما هیچگاه در برنامه ریزی ها ب ه صورت جدی مورد توجه قرار نگرفته است متأسفانه ایران در حال حاضر در استفاده از روش تولید همزمان برق و حرارت برای تولید انرژی هیچ سهمی ندارد. کشورهایی نظیر فنلاند ، استرالیا وسوئد تمام ظرفیت تولید نیروگاههای حرارتی خود را با روش تولید همزمان برق و حرارت استفاده می نمایند. همچنین کشورهای دانمارک ، هلند ، آلمان ، روسیه ، اتریش ، ژاپن ، انگلستان و آمریکا حداکثر ظرفیت تولید برق حرارتی خودرا به استفاده از روش مذکور اختصاص داده اند وکشورهای کانادا ، هندوستان ، آفریقای جنوبی ، ایرلند ، کره جنوبی ، مکزیک و یونان نیز به میزان قابل توجهی به این روش روی آورده اند. مزایای تولید همزمان برق و حرارت در محل مصرف (تولید برق محلی[1]):


افزایش بازده سوخت دریافتی به برق تحویلی از کمتر از 30 درصد به 80 تا 95 درصد
امکان حضور طیف گسترده بخش خصوصی بدلیل سهولت تامین مالی از 1 تا 40 میلیاردریال برای هر واحد حذف تلفات توان پیک 30 درصدی و تلفات انرژی 18 درصدی توسعه پدافند غیرعامل و افزایش 5 برابری امنیت صنعت برق در مقابل حملات نظامی و تروریستی..

در طی دهه های اخیر و با توسعه سیستمهای قدرت،روش رساندن انرژی الکتریکی به مصرف کننده ها به طور کلی به این صورت می باشد که توان در نیروگاه های بزرگ تولید شده و ولتاژ توسط ترانسفرماتورها تا حد مطلوب بالا برده می شود . سپس انرژی الکتریکی از طریق خطوط طویل تا نزدیکی مصرف کننده ها منتقل شده و پس از یک یا چند مرحله کاهش ولتاژ، به مصرف کننده می رسد. با افزایش میزان تقاضا برای انرژی الکتریکی، تجدید ساختار در صنعت برق و نیز افزایش راندمان واحدهای تولیدی کوچک، شرکت های برق تمایل بیشتری برای بهره برد اری از این واحدها در سیستم توزیع و در نزدیکی مصرف کننده ها پیدا کرده اند . به این واحدهای کوچک که عمدتا به سیستم توزیع متصل می شوند تولید توزیع شده یا تولید …

 

 

 [1] Local power Production

 

برچسب

Related Articles

Close